Szukaj

Promocje

California Love Jagodzianki...

Z okazji #420 przy zakupie Jagodzianek: Gratis bletki Smoking Blue - ulubione bibułki Malika Montany

160,00 zł 199,00 zł
Zniżka!
Auto Kalashnikov - Monks Seeds

Szybkie - Automatyczne - Feminizowane - Mocne - Łatwe

37,80 zł

Legalizacja marihuany w Polsce , czy to możliwe? - Streszczenie inauguracyjnego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. legalizacji.

Legalizacja marihuany w Polsce , czy to możliwe? - Streszczenie inauguracyjnego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. legalizacji.

7 stycznia odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany, który został powołany w grudniu zeszłego roku przez posłankę Lewicy Beatę Maciejewską. Na spotkaniu oprócz posłów obecni byli aktywiści, prawnicy, przedstawiciele mediów związanych z ruchem konopnym w Polsce. Przy stole zasiedli między innymi Piotr 'Liroy' Marzec, Andrzej Dołecki, Maciej Kowalski, Stelios Alewras, Konopna Doktorka - Samia Al-Hameri, Mestosław - Damian Sobczak oraz inne znane i cenione osoby z branży konopnej.

Podczas posiedzenia zespół ustalał cele, które stawia przed sobą na najbliższą kadencję.
Jednym z głównych tematów była depenalizacja czyli powstrzymanie rygorystycznego ścigania posiadaczy niewielkich ilości marihuany przez polskie prawo oraz przekonanie społeczeństwa, że legalizacja jest słusznym rozwiązaniem, które wpłynie nie tylko na zdrowie Polaków, ale także na gospodarkę kraju, mniejszą przestępczość.
Marihuana dostępna z legalnych źródeł, przyniesie spore zyski dla państwa, a z rynku zniknie nielegalnie produkowana w Polsce, czy przemycana do naszego kraju marihuana. 

Każdy z obecnych dodał od siebie, co jest najważniejsze do osiągnięcia, między innymi pojawiły się głosy o tym, aby medyczna marihuana, która jest już dostępna legalnie dla pacjentów, była łatwiejsza do nabycia, ponieważ aktualnie w tej kwestii panuje duży problem (wysokie ceny, brak dostępu do leku w wielu miejscach w kraju)

Kolejnym z priorytetowych celów zespołu jest przekonanie polityków, aby wspólnie pochylili się nad proponowanymi rozwiązaniami w sprawie konopi, analiza skutków zdrowotnych, gospodarczych i społecznych legalizacji marihuany, dekryminalizacja, edukacja społeczeństwa, a w dalszej perspektywie całkowita legalizacja marihuany w Polsce. 
Spotkanie odbyło się już drugi raz, na obecnym został wyklarowany stały zespół, który wspólnie spróbuje doprowadzić do lepszego zapoznania społeczeństwa z tematem konopi.

Ustalone zostały daty kolejnych zebrań, które będą się odbywały co miesiąc, w ustalonym przez prezydium komisji terminie. 
Wszystkie kwestie organizacyjne zostały szeroko omówione i ustalone, następne spotkania będą już miały charakter merytoryczny, na każdym będzie brany pod uwagę jeden z celów lub założeń. 
Komisja wstępnie umówiła się na któryś z dni pomiędzy 11 a 14 lutego.
1 Comment

Comment

Comment by test
test

Leave your comment

Reload

Submit