Szukaj

Promocje

California Love Jagodzianki...

Z okazji #420 przy zakupie Jagodzianek: Gratis bletki Smoking Blue - ulubione bibułki Malika Montany

160,00 zł 199,00 zł
Zniżka!
Auto Kalashnikov - Monks Seeds

Szybkie - Automatyczne - Feminizowane - Mocne - Łatwe

37,80 zł

ONZ zmienia klasyfikację marihuany!

ONZ zmienia klasyfikację marihuany!

Kolejna przełomowa informacja dla branży cannabis na całym świecie.

Komisja Narodów Zjednoczonych zagłosowała dzisiaj za usunięciem marihuany  z listy najbardziej ryzykownych narkotyków, takich jak heroina. Decyzja która była bardzo oczekiwana, może utorować drogę do rozwoju badań nad marihuaną i jej zastosowań medycznych.

Głosowanie Komisji ds. narkotyków odbyło się w Wiedniu.

53 państwa członkowskie uwzględniły szereg zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia dotyczących zmiany klasyfikacji konopi indyjskich i ich pochodnych. Jednak uwaga skupiła się na kluczowym zaleceniu usunięcia konopi indyjskich z wykazu IV Jednolitej konwencji o środkach odurzających z 1961 r. - gdzie wymieniono je obok niebezpiecznych i silnie uzależniających opioidów, takich jak heroina. 

Eksperci twierdzą, że głosowanie nie będzie miało bezpośredniego wpływu na poluzowanie kontroli międzynarodowych, ponieważ rządy nadal będą miały jurysdykcję nad klasyfikacją konopi. Jednak wiele krajów szuka wskazówek w światowych konwencjach, a uznanie ONZ jest symboliczną wygraną dla zwolenników zmiany polityki narkotykowej, którzy twierdzą, że prawo międzynarodowe jest nieaktualne. „To dla nas ogromne, historyczne zwycięstwo, na które nie mogliśmy liczyć” - powiedział Kenzi Riboulet-Zemouli, niezależny badacz polityki narkotykowej, który uważnie obserwował głosowanie i stanowisko państw członkowskich. Powiedział, że konopie indyjskie były używane w całej historii do celów leczniczych i że środowa decyzja przywróciła ten status.
Źródło: New York Times
0 Comment