Szukaj

Promocje

California Love Jagodzianki...

Z okazji #420 przy zakupie Jagodzianek: Gratis bletki Smoking Blue - ulubione bibułki Malika Montany

160,00 zł 199,00 zł
Zniżka!

Halloweenowe bongo z dyni – jak zrobić?

Halloweenowe bongo z dyni – jak zrobić?

Halloween trwa! Jak co roku pojawiają się liczne ozdoby, a wśród nich przede wszystkim dynie. Stały się one już swojego rodzaju symbolem tego święta. Co roku można spotkać lampiony z dyni, dyniowe ciasta i wypieki, girlandy, ozdoby czy przebrania. Tym razem mamy jeszcze jedną propozycję – dyniowe bongo. Jest ono wyjątkowo proste do zrobienia i dostarcza smacznego, aromatycznego i orzeźwiającego dymu. Jak zrobić dyniowe bongo w domu?

Co będzie potrzebne?

Do zrobienia dyniowego bonga przydadzą się:

- dynia

- szklana przejściówka z cybuchem

- nóż

- ulubiony susz

Aby wykonać bongo nie potrzeba wielu akcesoriów. Konieczne jest przede wszystkim przygotowanie dyni – kształt i wielkość jest całkowicie dowolna. Niezbędna będzie również przejściówka oraz cybuch, które będą działać na identycznej zasadzie, jak w przypadku klasycznej fajki wodnej. Do wydrążenia otworów przyda się również nóż. Aby użyć dyniowego bonga niezbędny będzie również susz i woda do wypełnienia komory.


Jak zrobić dyniowe bongo krok po kroku?

1. Zrób niewielki otwór w dyni tak, by pasował do szklanej przejściówki

2. Wlej przez otwór wodę

3. Umieść w przygotowanym otworze przejściówkę wraz z cybuchem

4. Wykonaj po przeciwległej stronie u góry dyni ustnik

5. Bongo z dyni jest gotowe

Nie ma konieczności wydrążania wnętrza dyni, ponieważ otworzenie górnej części warzywa zwiększyłoby przepływ powietrza. Wewnątrz dyni znajduje się jedynie miąższ i nasiona, które nie przeszkadzają w korzystaniu z fajki wodnej. Co ważne, bonga nie powinno się używać zbyt długo, ponieważ wewnątrz może rozwijać się pleśń. Dyniowa fajka wodna to nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale również cieszenia się orzeźwiającym, bogatym aromatem ziół i wyjątkowym halloweenowym klimatem!

0 Comment

Leave your comment

Reload

Submit