Szukaj

Promocje

5% CBD olejek z ekstrakcji...

Olejek tylko z certyfikowanych kwiatów konopi siewnej uzyskany metodą ekstrakcji CO2. Produkt niedostępny.

143,92 zł 179,90 zł -20%
Zniżka!
Auto Kalashnikov - Monks Seeds

Szybkie - Automatyczne - Feminizowane - Mocne - Łatwe

12,60 zł

Terpeny 

Terpeny. Smak i Zapach Marihuany, Zastosowanie Terapeutyczne | Dr Ziółko

Czym są terpeny?
Terpeny, inaczej terpenoidy, do aromatyczne związki znajdujące się w olejach wszystkich roślin. To właśnie one odpowiadają za unikalny smak i zapach marihuany. W konopiach znajduje się ich ponad 200!
Rośliny wytwarzają terpenoidy w celu przyciągnięcia owadów zapylających i obrony przed szkodnikami. Produkcja terpenów w roślinie regulowana jest przez takie czynniki jak światło, temperatura i wilgoć, dlatego hodowcy zwracają szczególną uwagę na standaryzację warunków uprawy.

Po co przyjmować terpeny?
Badania naukowe wykazały, że terpeny oprócz smaku i zapachu mają własne właściwości terapeutyczne oraz oddziałują z kannabinoidami (np.THC i CBD) wzmacniając lub osłabiając niektóre z ich właściwości. Terpeny mogą więc wzmocnić działanie lecznicze CBD, co dla osób stosujących kannabinol w celach terapeutycznych jest na wagę złota.

Rodzaje terpenów
Naukowcy wyróżnili ponad 200 rodzajów terpenów zawartych w konopi. Najważniejsze z nich to:
• Pinen to najpowszechniej występujący w naturze terpen. Wykazuje działanie przeciwzapalne, korzystnie wpływa na płuca, zwiększa czujność i przeciwdziała problemom z pamięcią krótkotrwałą spowodowanych nadużywaniem THC
• Mircen to najczęściej spotykany w konopi terpen. Działa przeciwzapalnie, uspokajająco i rozluźnia mięśnie.
• Limonen poprawia nastrój, łagodzi stres oraz właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.
• Humulen znany jest z właściwości przeciwzapalnych i tłumienia apetytu (co wyróżnia szczepy zawierające dużo tego terpenu)
• Linalol znany jest ze swoich właściwości anty-stresowych, przeciwzapalnych i przeciwdepresyjnych. Równoważy niepokój, który może wystąpić po nadużyciu THC. Niektóre badania wykazują również, że linalol może wzmocnić układ immunologiczny i pomóc przy zapaleniu płuc.
• Kariofilen może on pomóc przy leczeniu lęku, depresji i działać jako środek przeciwzapalny

W sklepie Dr Ziółko znajdziesz specjalne mieszanki naturalnych terpenów o smakach i aromatach takich szczepów konopi jak AK-47, GipsyHaze i Cinderella 99.

W kategorii jest 3 produktów.
Terpeny
Terpeny Cannabinoidowe AK...

Terpeny AK-47 od Cali Terpenes to w 100% naturalna i skoncentrowana esencja, która ma aromat i smak znanego amerykańskiego szczepu konopi AK-47.

100,00 zł
Terpeny
Terpeny Cannabinoidowe...

Terpeny GipsyHaze od Cali Terpenes to w 100% naturalna i skoncentrowana esencja, która ma aromat i smak znanego amerykańskiego szczepu konopi GipsyHaze.

100,00 zł
Terpeny
Terpeny Cannabinoidowe...

Terpeny Cinderlla 99 od Cali Terpenes to w 100% naturalna i skoncentrowana esencja, która ma aromat i smak znanego amerykańskiego szczepu konopi Cinderlla 99 .

100,00 zł