blog

Poznaj prawo: czy nasiona marihuany są legalne w Polsce?

Nasiona konopi – co to jest?

Nasiona marihuany to małe, twarde pestki pochodzące z roślin konopi. Mogą się różnić między sobą kolorem, kształtem i wielkością w zależności od odmiany rośliny. Nasiona konopi siewnych Cannabis sativa wykorzystuje się w kuchni. Służą do produkcji oleju konopnego, mąki konopnej i innych produktów spożywczych. Są bogatym źródłem wartości odżywczych, zawierają białka, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Z kolei nasiona konopi indyjskich Cannabis indica są niezbędne do uprawy oraz pozwalają uzyskać zdrowe i silne rośliny.

Nasiona marihuany – legalność. Co grozi za posiadanie nasion marihuany?

Nasiona konopi w Polsce są legalne. Zarówno ich posiadanie, jak i kupowanie nie stanowi naruszenia przepisów dotyczących narkotyków. Warto jednak mieć na uwadze, że jest jedna sytuacja, gdy mogą one zostać uznane za złamanie prawa. Ryzyko pojawia się wtedy, gdy nasiona zostaną sklasyfikowane, jako "przedmiot do wytworzenia środków odurzających". Dzieje się tak, jeśli zostaną one znalezione w towarzystwie innych elementów, jak liście lub kwiaty konopi.

Dlaczego nasiona marihuany są legalne?

Nasiona marihuany są legalne z jednej przyczyny – nasiono samo w sobie nie zawiera niedozwolonego tetrahydrokannabinolu, inaczej THC. Polskie prawo dotyczy przede wszystkim substancji, które mają działanie psychoaktywne. Tymczasem nasiona marihuany bez względu na odmianę i rodzaj nie mają takowych efektów nawet w przypadku zjedzenia. Z tego powodu nie są objęte restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi narkotyków.

Warto jednak pamiętać, że zgodnie z polskim prawem nasiono jest legalne aż do momentu zasadzenia. Uprawa konopi jest niedozwolona i grozi za nią kara pozbawienia wolności do 3 lat bez względu na to, czy rośliny były hodowane na sprzedaż, czy do użytku własnego. Konopie mogą być uprawiane jedynie do celów medycznych lub naukowych i tylko przez hodowców, którzy uzyskali odpowiednie zezwolenie.

Gdzie kupić nasiona marihuany?

Wiele osób zastanawia się, gdzie dostać nasiona marihuany. W Dr Ziółko oferujemy ogromny wybór, wysokiej jakości produktów. Zarówno w sklepie internetowym, jak i w lokalach stacjonarnych można kupić nasiona marihuany (Warszawa, Kraków, Katowice, Szczecin, Łódź, Gliwice). Oferujemy wiele różnych odmian, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy fachową obsługę i autentyczne, całkowicie legalne nasiona znanych i cenionych na całym świecie producentów.

Ile kosztuje jedno nasiona marihuany?

Jeśli chodzi o nasiona marihuany, cena zależy przede wszystkim od konkretnej odmiany i producenta. Najczęściej pestki sprzedawane są w pakietach po 1, 3, 5 lub 10 sztuk. Za jedną pestkę trzeba zapłacić od około 30 do 50 złotych. Koszt 3 nasion marihuany to przeważnie między 70, a 150 złotych.

Nasiona marihuany – jakie kupić?

Seedbank Dr Ziółko to nasiona od różnych producentów. Stawiamy przede wszystkim na jakość, dlatego oferujemy nasiona od cenionych na całym świecie firm takich, jak Monks Seeds, Royal Queen Seeds, Dutch PassionBarney’s Farm i wiele innych!

Opublikowany w: Blog Home, Growing

Zostaw komentarz

Ładowanie...