blog

Krypton 25% THC - recenzja pierwszej wysokoprocentowej odmiany z apteki.

Do polskich aptek trafiła długo wyczekiwana odmiana Krypton od Canopy Growth. To szczególna pozycja na tle pozostałych, dostępnych w aptekach odmian i to z kilku powodów. 

Na początek zwróćmy uwagę na same parametry tej hybrydy, które mogą robić wrażenie. Odmiana ta cechuje się wyraźną przewagą Indici względem Sativy – 80% vs 20%, a poziom THC wynosi 25% (poziom w poszczególnych kwiatach może się wahać i sięgać nawet 27%) co klasyfikuje te odmianę jako pierwszą wysokoprocentową odmianę medycznej marihuany w naszych aptekach.

Jeśli przyjrzeć się samym kwiatom to są one jaskrawo zielone i średniej wielkości, o zwartej i zbitej strukturze z dużą ilością trichomów. Swoją wyjątkową lepkością mogą przypominać Gorillę Glue (Four 20 Pharma), pamiętajcie o tym wybierając młynek do suszu!

Profil terpenowy Krypton 25 Spectrum Therapeutics

Po otwarciu opakowania od razu czuć bogaty i złożony aromat. W odmianie tej dominującymi terpenami są mircen, linalol, limonen i kariofilen stąd bez trudu wyczujemy nuty ziemiste, kwiatowe, pieprzne, ale też z racji genetyki – krzyżówka Chemdawg ‘91 i Captain Krypt OG - wyraźnie wyczuwalne są nuty benzynowe, piżmowe czy cytrusowe.

Krypton - zastosowanie medyczne i działanie


Biorąc pod uwagę profil terpenowy odmianę tą polecamy szczególnie kiedy zależy nam przede wszystkim na działaniu sedatywnym, czyli redukcji niepokoju i napięcia. Odmiana ta działa szczególnie długo, a i jest bardzo pomocna w sytuacjach kiedy zmagamy się z silnym bólem, stresem, depresją, stanem zapalnym czy też kiedy chcemy poprawić swój nastrój poprzez intensywnie relaksacyjne działanie.
Ciekawostką i wisienką na torcie Kryptona jest również fakt, że znalazł się on na podium The Karma Cup w 2014 – zawodach, w których do dziś wybierane są najlepsze odmiany pod względem jakości. Miejmy więc nadzieję, że przed nami więcej równie doskonałych i wartościowych odmian!

PJO

Opublikowany w: Blog Home, News, Medycyna i konopie

Zostaw komentarz

Ładowanie...