Szukaj

Promocje

California Love Jagodzianki...

Z okazji #420 przy zakupie Jagodzianek: Gratis bletki Smoking Blue - ulubione bibułki Malika Montany

160,00 zł 199,00 zł
Zniżka!

Legalna marihuana do użytku rekreacyjnego w Niemczech

Legalna marihuana do użytku rekreacyjnego w Niemczech

Już od zeszłorocznych wyborów do Niemieckiego rządu, wiadomo było, że nasi zachodni sąsiedzi zalegalizują marihuanę. W ostatnich dniach października prace nad taką ustawą mocno przyspieszyły i w końcu rząd ogłosił zatwierdzenie projektu niemieckiego ministra zdrowia Karla Lauterbacha, który jasno określa i reguluje sprawy związane z posiadaniem i użytkowaniem marihuany rekreacyjnej.

Niemcy - legalizacja i sprzedaż produktów konopnych

Koalicja rządząca planuje zalegalizować nie tylko sprzedaż w sklepach, ale również produkcję konopi – a ta odbywać ma się wyłącznie na terenie Niemiec. Takie rozwiązanie przyjęto ze względu na prawo międzynarodowe, a sytuacja ta ma rozwiązać potencjalne problemy. Żaden produkt konopny sprzedawany na terenie Niemiec nie może pochodzić z importu.

Dodatkowo każdy mieszkaniec Niemiec będzie mógł sam uprawiać krzaki konopi indyjskich, jednak ich ilość nie będzie mogła przekraczać dwóch sztuk na gospodarstwo domowe.

Zawartość THC i ograniczenia wiekowe dla legalnej marihuany w Niemczech

Niemiecka ustawa zakłada, że każda osoba, która ukończyła 18 lat, będzie mogła posiadać do 20 gramów marihuany. Zostaną wprowadzone jednak ograniczenia dotyczące zawartości THC w sprzedawanych produktach. Maksymalna zawartość składnika odpowiedzialnego za działanie psychoaktywne ma wynosić nie więcej niż 15%, natomiast dla użytkowników, którzy nie ukończyli 21 roku życia ta zawartość nie może przekraczać 10%.

Produkty konopne mają być dostępne na półkach sklepowych m.in. w formie gotowych skrętów, ciastek oraz olejków.

Wpływ legalizacji na ekonomię Niemiec

Karl Lauterbach, odpowiedzialny za ustawę dotyczącą legalizacji, ogłosił również, że produkty konopne nie zostaną objęte jedynie podatkiem VAT. Zostanie na nie nałożony dodatkowo nowo utworzony podatek konopny, który pozwoli na zwiększenie wpływów do budżetu państwa. Eksperci szacują, że za sprawą legalizacji do państwowej kasy trafiać może nawet 4,7 miliarda euro rocznie, a w biznesie konopnym ma powstać 27 tysięcy nowych miejsc pracy.

Co legalizacja marihuany w Niemczech oznacza dla innych krajów?

Jesteśmy prawdopodobnie świadkami chwili przełomowej, w której jeden z najmocniejszych członków Unii Europejskiej stawia na legalizację marihuany. I to legalizację prawdziwą, do użytku rekreacyjnego, realnie wpływająca na zmianę w prawie.

Sytuacja ta może przyspieszyć zmiany w rozwoju rynku konopnego w Europie, oraz pomóc innym krajom w relalizacji ich własnych projektów zakładających legalizację.

0 Comment

Leave your comment

Reload

Submit