Szukaj

Promocje

California Love Jagodzianki...

Z okazji #420 przy zakupie Jagodzianek: Gratis bletki Smoking Blue - ulubione bibułki Malika Montany

160,00 zł 199,00 zł
Zniżka!

3 inicjatywy legalizacyjne i prokonopne w polskim Sejmie!

3 inicjatywy legalizacyjne i prokonopne w polskim Sejmie!

Konopna rewolucja przyśpiesza w Europie i na Świecie, a kolejny rok pandemii nie powstrzymuje aktywistów przed działaniem. Świadomość konieczności edukacji społeczeństwa w kwestii działań prozdrowotnych konopi i obalenia mitów na temat jej szkodliwości stale wzrasta. Kolejne kraje liberalizują prawo pod względem posiadania i uprawy konopi. Według badań przeprowadzonych w ubiegłym roku aż 65% polskiego społeczeństwa jest przeciwna karaniu za posiadanie marihuany, a najbardziej rosnącą grupą zainteresowanych konopiami są seniorzy. Polscy aktywiści, a wśród nich także politycy realizują swoje założenia, wdrażając kolejne działania. 

Przypomnijmy:

Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany

przygotował Pakiet Ustaw Konopnych, zostały również przeprowadzone konsultacje społeczne i właśnie zaczął się proces zbierania podpisów wśród posłów pod poszczególnymi projektami. 

Podstawowe założenia to

- dekryminalizacja posiadania 5 gramów marihuany na użytek własny osoby powyżej 18 roku życia oraz

- możliwość domowej uprawy.

- W przypadku konopi włóknistych projekt zakłada podniesienie poziomu THC z 0,2% do 1%.

- nakłady na edukację lekarzy na temat leczniczych właściwości konopi

Inicjatywa obywatelska Wolnych Konopi

zakłada powrót do stanu prawnego sprzed 2001 roku, kiedy posiadanie "nieznacznej" ilości marihuany na własny użytek nie było karane więzieniem. Projekt definiuje także nieznaczną ilość jako 30g suszu i 4 krzaki na jednego obywatela. Postuluje się w niej także o depenalizację posiadania 200 gramów konopi w miejscu zamieszkania.  Od rejestracji inicjatywy u Marszałka Sejmu (a to już lada moment) do zebrania 100.000 podpisów będziemy mieli 3 miesiące. Podpisy można składać już teraz w jednym z paruset punktów w Polsce i zagranicą.
Sklepy  Dr Ziółko w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Bytomiu, Łodzi, Szczecinie, Kędzierzynie Koźlu, Siedlcach i Włocławku przyłączyły się do inicjatywy i również są na liście punktów do składania podpisów. Zapraszamy!

Inicjatywa Kukiz 15

Już w piątek, 16. kwietnia b.r. poseł Jarosław Sachajko z Kukiz ’15 , wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotka się z ministrem rolnictwa oraz ministrem zdrowia w celu, jak to określił, “dopięcia” zmian ustawowych, które dopuszczą polskie uprawy medycznej marihuany oraz podniosą dopuszczalny poziom stężenia THC w konopiach włóknistych z 0,2 do 0,3%. Zmiana o 0,1% może wydawać się błaha, ale zmiany mają dla konopnego rolnictwa kluczowe znaczenie. Dzięki nim do uprawy zostanie dopuszczonych więcej odmian, a kwestie tymczasowych aresztowań  rolników z powodu nieznacznych przekroczeń stężenia THC w plonach zostaną zażegnane.

Dzieje się więc sporo, a będzie jeszcze więcej. Projekt poselski Zespołu ds. Legalizacji Marihuany czy piątkowe rozmowy w sejmie zależą mocno od determinacji polityków, o tyle inicjatywa obywatelska Wolnych Konopi powinna być dla nas priorytetem. A fakt, że podpis trzeba złożyć osobiście, a nie przez internet nie może być przeszkodą.

 

0 Comment