Szukaj

Promocje

5% CBD olejek z ekstrakcji...

Olejek tylko z certyfikowanych kwiatów konopi siewnej uzyskany metodą ekstrakcji CO2. Produkt niedostępny.

143,92 zł 179,90 zł -20%
Zniżka!
Auto Kalashnikov - Monks Seeds

Szybkie - Automatyczne - Feminizowane - Mocne - Łatwe

12,60 zł

9 faktów o THC, których nie znałeś

9 faktów o THC, których nie znałeś

Tetrahydrocannabinol, lepiej znany jako THC, to substancja chemiczna odpowiedzialna za większość efektów psychoaktywnych powodowanych przez marihuanę.

Innymi słowy, kiedy ciało czuje, jakby unosiło się nad ziemią, a mózg znajduje się w innej czasoprzestrzeni, możesz podziękować THC za to doświadczenie. Jest to bez wątpienia najbardziej znany kannabinoid, ale mimo to istnieje kilka rzeczy, których przeciętna osoba nie wie o marihuanie, i mamy nadzieję uzupełnić luki w twojej wiedzy w tym artykule.


1 - Marihuana była używana od co najmniej 12 000 lat

Chociaż najstarsza znana pisemna wzmianka dotycząca konopi ma "tylko" około 4700 lat, jej historia sięga co najmniej 10000 lat p.n.e jak dowiadujemy się z książki E. Abel "Marihuana: pierwsze dwanaście tysięcy lat". Oznacza to, że marihuana jest jedną z najstarszych uprawianych roślin w historii ludzkości. Uprawiano ją w tym samym czasie, co pszenicę i jęczmień w górach Zagros w Iranie.

Archeolodzy znaleźli spalone nasiona konopi indyjskich w syberyjskich kurhanach, które mają ponad 5000 lat. Ponadto była szeroko stosowana w starożytnych Chinach, a cesarz Shen Nung rzekomo używał konopi i pisał o ich korzyściach zdrowotnych. Marihuana dotarła do subkontynentu południowoazjatyckiego między 2000 r. p.n.e. a 1000 r. p.n.e., a także została przywieziona na Bliski Wschód w tym samym czasie.

Chociaż kolonialni rolnicy w USA uprawiali konopie w XVI wieku, marihuana rozprzestrzeniła się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Odtąd jest synonimem wielu krzywdzących stereotypów i pozostaje nielegalna.2 – Nikogo nie zabiła, a jednak zakazana...

W swojej długiej historii liczba osób, które przedawkowały marihuanę, pozostaje na poziomie zerowym i tak pozostanie - chyba, że ktoś wymyśli sposób na użycie około 600kg suszu w ciągu około 15 minut. Jest to ilość, którą zasugerował w 1988 r. Sędzia Francis Young, aby hipotetycznie przedawkować.

W medycynie każdy lek otrzymuje tak zwaną ocenę LD-50. Jest to liczba, która określa, jaka dawka substancji jest potrzebna do uśmiercenia 50% zwierząt, które ją otrzymają. Badania wykazały, że dla marihuany LD-50 wynosi od 1: 20000 do 1: 40000. Oznacza to, że musiałbyś spalić od 20 000 do 40 000 średniej wielkości jointów w ciągu kilku godzin, aby mieć 50% szans na zgon z powodu toksyczności związków aktywnych. Innymi słowy, przedawkowanie THC jest teoretycznie niemożliwe.

Tymczasem syntetyczne opioidy zabijają więcej osób niż rak piersi. W 2016r zarejestrowano ponad 42 000 zgonów z powodu uzależnienia od leków. Mimo to, pigułki śmierci są legalne, a marihuana nadal pozostaje nielegalna.


3 - THC to jeden z setek związków zawartych w marihuanie

Zidentyfikowany przez dr Raphaela Mechoulama podczas badań w latach 1963-1964, THC jest najbardziej znanym związkiem w konopi.
Do dzisiaj naukowcy zidentyfikowali w sumie 483 różnych związków chemicznych i co najmniej 65 kannabinoidów w marihuanie, chociaż inne szacunki mówią, że liczba ta wynosi ponad 110. W chwili obecnej efekt leczniczy większości związków konopi indyjskich jest nieznany.


4 - THC nie jest psychoaktywny, gdy jest świeży

Jest to fakt, który prawdopodobnie zszokuje wszystkich!

Przed wysuszeniem THC jest to tak naprawdę THCa, które nie jest psychoaktywne w tej "świeżej" postaci.

Istnieje coraz więcej lekarzy, którzy używają surowej, świeżej marihuany do leczenia pacjentów i mówią, że THCa ma właściwości lecznicze, które giną po wyschnięciu rośliny marihuany.

Ponadto, możesz dawkować THCa w większych dawkach niż jego psychoaktywnych braci, co oznacza, że jest potencjalnie jeszcze bardziej skuteczny. Badania sugerują, że THC ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i hamujące wzrost komórek rakowych. THC ma nawet właściwości przeciw spazmatyczne, które pomagają pacjentom kontrolować napady padaczkowe.5 - THC staje się kolejnym kanabinoidem, gdy ulega procesom degradacji

Jeśli kiedykolwiek spróbowałeś "starego" (nieświeżego) suszu, mogłeś doświadczyć raczej "niepożądanego" haju. Powodem tego dziwnego uczucia jest kannabinol (CBN), który powstaje, gdy THC jest wystawiony na działanie światła i tlenu.


Zazwyczaj suszone kwiaty konopi mają niewiele więcej niż 0,5% CBN. Chociaż „nieświeża” marihuana brzmi mniej zachęcająco, badania sugerują, że CBN ma zestaw wyjątkowych korzyści. Najważniejsze jest to, że CBN jest prawdopodobnie jednym z największych na świecie środków uspokajających - jeśli potrzebujesz snu, CBN może pomóc ci pokonać nawet silne ataki bezsenności. W 2008 r. Archeolodzy znaleźli prawie 800 gram marihuany w chińskim grobowcu. Krzak miał prawie 2700 lat i był niezwykle bogaty w CBN.


6 - Istnieje co najmniej 1200 nazw dla marihuany

Podczas gdy słyszałeś o kilku najbardziej powszechnych takich jak ganja, maryśka, temat, skun i zioło, istnieje około 1200 terminów slangowych dla konopi indyjskich. Chociaż Herodot pisał o ziole w 440 r. p.n.e, termin "konopie indyjskie" nie pojawił się w słowniku oksfordzkim aż do XVI wieku, kiedy to został opisany jako część rośliny, która może być "palona, żuta lub pita w celu wywołania odurzenia lub halucynacji".

Termin "ganja" jest słowem sanskryckim, a nie słowem rastafarian, jak się często uważa. Istnieje sugestia, że Hindusi nazwali ją po rzece Ganges. "Trawka" był używany tylko jako slangowe określenie od lat 80; ponieważ kwiaty są twarde, trwałe i rosną wszędzie, wydaje się, że jest to właściwe określenie dla rośliny, która rośnie w wielu różnych klimatach.

"Marijuana", właściwie błędnie napisana "marihuana", pochodzi z meksykańskiego i hiszpańskiego i była nazwą ziołowej mieszanki suszonej przez Meksykanów.

Jednym z powodów dużej liczby slangowych terminów jest nielegalność suszu z THC. Przez lata użytkownicy musieli posługiwać się kodem, aby mieć pewność, że ich działalność "kryminalna" nie została ujawniona.


7 - W niektórych krajach możesz cieszyć się korzystaniem z THC w areozolu

Czy wiesz, że na rynku dostępne są spraye z THC?

Użytkownicy w USA zamiast odpalać jointa po prostu spryskują język i są gotowy do działania ;) Oczywiście, najbardziej doświadczeni miłośnicy konopi czerpią przyjemność ze wspólnego palenia, jointa, blunta czy bonga i trudno z tym dyskutować.


8 - W Bhutanie Farmerzy żywią swoje świnie marihuaną!

Bhutan to maleńki górzysty kraj w Azji Południowej z populacją około 800 000 ludzi. Marihuana jest nielegalna do spożycia przez ludzi, co jest trochę dokuczliwe, gdy weźmiesz pod uwagę, ile jej w kraju rośnie. W rzeczywistości rośnie jej tak dużo, że jest uważana za chwast! Marihuana pojawiła się w Bhutanie około 10 000 lat p.n.e, a dziś rośnie niemal wszędzie. 


9 - Konopne apteki w Denver przewyższają liczbę Starbucks i McDonalds w skali trzy do jednego.

Denver jest stolicą Kolorado i liczy 700 000 mieszkańców, w rzeczywistości jest to stosunkowo małe miasto według terminologii amerykańskiej. Dlatego możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że posiada 364 apteki konopne, 169 rekreacyjnych i 195 medycznych przychodni. Natomiast jest tylko 31 restauracji McDonalds i 80 Starbucks.


THC jest niezwykłym związkiem w marihuanie, który nie tylko służy do upalania się, ale także pomaga w leczeniu wielu medycznych dolegliwości. Badania odkryły, że konopie jest w stanie zamrażać komórki rakowe, a nawet może zapobiegać przerzutom. Innymi słowy, marihuana może zapobiec rozprzestrzenianiu się i pomóc w zabijaniu komórek nowotworowych.

Najważniejsze jest to, że ludzie używali marihuany przez co najmniej 12 000 lat i w tym czasie nikt nie zmarł przez przedawkowanie marihuany. Podczas gdy mieszkańcy Denver mogą palić, kiedy gdzie i ile chcą, dla ludzi w innych częściach świata nie jest to łatwe, gdzie posiadanie może prowadzić do mandatu, a nawet kary więzienia. Spośród wszystkich związków w marihuanie, THC nie jest szczególnie "najlepsze", ale prawdopodobnie dostarcza najwięcej przyjemności użytkownikom z całego świata.

0 Comment

Leave your comment

Reload

Submit